| Konserwacja eko-skór - Plamy usuwaj szarym mydłem przy użyciu mokrej szmatki lub za pomocą specjalnych środków do czyszczenia skór ekologicznych; nie używaj środków do skór naturalnych, chyba, że są przeznaczone do obu rodzajów skór (użycie niewłaściwego środka może doprowadzić do usztywnienia, pękania a także do zmiany koloru i połysku powierzchni produktu).
- Rozlaną ciecz wyczyść od razu, wycierając plamę ruchem okrężnym, od zewnątrz do środka. Uwaga! Nie używaj żelazka do suszenia produktu.
- Nie używaj środków pielęgnujących na bazie nafty i alkoholu, a także produktów zawierających wybielacze, rozpuszczalniki i amoniak.
- Skóra ekologiczna nie może być narażona na nadmierną wilgoć i kurz.
- Unikaj nadmiernego zabrudzenia produktu. Konserwację skóry przeprowadzaj co 4-6 miesięcy przy użyciu odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Zadbana skóra jest bardziej odporna na zabrudzenia.
- Skóra ekologiczna nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (materiał może wyblaknąć).
- Unikaj stawiania na produkcie gorących przedmiotów, np. żelazka, oraz nie umieszczaj go w pobliżu źródeł ciepła, np. grzejników czy kuchenek elektrycznych (minimalna odległość to 1 metr).
|